Süryani Büyüsü – Nedir? Nasıl Yapılır? Etkileri

Süryani büyüsü, kadim Süryani topluluğunda yaşayan papazların yaptıkları büyüler olarak bilinmektedir. Büyü yaparken kullanılan dilin Süryanice olmasından dolayı bu büyülere Süryani adı verilmiştir.

Süryani büyüsü nedir? Kadim Süryani topluluğu tarafından yapılan büyülere denilmektedir. Bu büyülerin yapımı sırasında kullanılan malzemelere Süryanice yazılar yazılmaktadır. Genellikle papazlar tarafından yapılan bu büyülerde, büyüyü yapan kişinin bu dile hakim olması şarttır. Çünkü büyü yaparken söylenen tılsımlı sözler ve kullanılan dil Süryanice olarak geçmektedir.

Ülkemizde pek fazla görülmese de bazı hocalar ve papazlar tarafından bu büyülerin yapıldığı görülmektedir. Dilin fazla bilinir olmamasından ötürü genellikle papazlardan alınan hizmetler arasında gelmektedir. Fakat büyü yaptırmadan önce unutmamalısınız ki bu büyünün yapımı sırasında kullanılan ritüeller İslam dini dışındadır.

Medyum hocalar farklı dinden cinler, ritüeller içerdiğinden dolayı bu büyülere pek sıcak yaklaşmamaktadır. Fakat ülkemizde büyüyü yapan papazlar ve medyum hocalara ulaşmanız mümkündür.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: Soğutma Büyüsü – Nedir? Nasıl Yapılır? Etki Süresi

Süryani Büyüsü Nedir?

Süryani büyüsü

Süryani büyüsü isminden de anlaşılacağı üzere Süryani papazları tarafından yapılan büyülere denilmektedir. Günümüzde ise dili öğrenen medyum hocalar tarafından da bu hizmet verilmektedir.

Süryani diline hakim olan kişiler tarafından yapılan bu büyüler, ak büyü sınıfında incelenmektedir. Bundan dolayı dinler arası değişim olmasına rağmen ülkemizde de kullanılmaktadır. Ülkemizde birçok medyum hoca Süryanice bilmez fakat büyüyü uygulamaya çalışır. Oysa farklı yöntemler denenerek yapılması durumunda sonuç alınabilir. Büyülerin bilinmeden yapılmasının da kötü sonuçları olacağını unutmamak gerekir.

Süryani büyüsü genellikle ilişki kuvvetlendirmek amacıyla yapılmaktadır. Eski zamanlarda platonik aşık olan kişilerin de bu büyüye başvurduğu görülmüştür. Bundan dolayı aşk büyüsü kategorisinde de incelemek mümkündür. Fakat papazlar tarafından yapılan bu büyü genel olarak ilişki kuvvetlendirme amacıyla yapılır. Arası bozuk olan veya boşanmış çiftlerin tekrardan birbirlerine dönmesi konusunda oldukça fazla kullanılmaktadır.

Bu yazımızı da okumak isteyebilirsiniz: En Etkili Aşk Büyüsü – Nedir? Nasıl Yapılır?

Süryani Büyüsü Nasıl Yapılır?

Süryani büyüsü
Süryani büyüsü

Büyünün yapılması için gerekli malzemelerin tamamlanması ile birlikte papazlar işleme başlamaktadır. Genelde nesnelerin üzerine Süryanice yazılar yazılması ile büyü tamamlanır.

Süryani büyüsü nasıl yapılır? Büyüyü yaptırmak isteyen kişiler işlemi kimin için yapmak istiyorsa ona göre malzemeler temin etmelidir. Bağların güçlendirilmesi amaçlanan bu büyü sonucunda evlilik amaçlı tılsımlar ve nesneler kullanılmaktadır. Büyüyün yapılması için standart olan bakım işlemi yapılmalıdır. Bakım işlemi kişinin aile bilgileri ve fotoğrafları sayesinde gerçekleştirilmektedir. Fotoğrafa yazılan Süryanice yazılar ile birlikte çiftler arasında bağ kuvvetlendirme işlemi de yapılmaktadır. Yapılan işlemlerin ardından Safran Mürekkebi kullanılarak Süryanice yazılan yazıların üzerine dikiş atılmaktadır. Atılan dikiş sayısı hocanın yöntemine bağlı olarak değişiklik gösterse de genellikle 7 tanedir.

Birbirlerine dikilen kişilerin fotoğraflarına Süryanice bir şekilde İncil’den ayetler yazılır ve okunur. İşlemin sonrasında 10 günlük bir süreçte fotoğraf toprak altında kalmalıdır. 10 günlük sürecin ardından fotoğraf çıkarılır ve meşe kömürü kullanılarak fotoğraf yakılır. Küllerin su birikintisine atılması ile büyü tamamlanmış olur.

Süryani Büyüsü Etkileri

Büyülerin etki yöntemleri, tekniklere göre farklılıklar gösterebilir. Fakat genel etkilere bakıldığı zaman çoğu büyüde amaca yönelik etkilerin olduğu görülmektedir. Eğer aşırı reaksiyon mevcutsa büyünün yapımı sırasında bir abartı durumu veya sıkıntı çıkmış olabilir.

Süryani büyüsü yapıldıktan sonra etki etmesi ortalama olarak 10 günü bulmaktadır. Çünkü büyünün etki etmesi için fotoğrafların toprak altında kalması gerekmektedir. Bu sürecin ardından karşınızdaki kişinin size sürekli ilgi göstermesi ve evlilik düşüncelerinden bahsetmesi görülecektir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir